Jste zde:   HomeForumSupermoto.czČeské supermoto!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!!
cs en de
Vítejte, kolemjdoucí
Username: Password: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: !!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!!

!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!! 19 let 11 měsíců ago #155

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Domnívám se, že při závodech v Mýtě bylo hodně jezdců PŘEBORU ČR poškozeno při postavení na startu způsobem ZIP, docházelo k situaci kdy jezdec, který v kvalifikaci zajel čas o 2 sekundy lepší, stál na startu za jezdcem, který ve druhé skupině zajel čas horší. Někteří jezdci, kteří se nedostali do závodu, by se dozávodu kvalifikovali, pokud by jeli kvalifikaci ve druhé skupině!!!
Jsem přesvědčen, že tento způsob postavení jezdců na startu způsobem ZIP není pro závod SUPERMOTO vhodný, ba naopak!
Jezdci by měli stát na startu podle toho jaký zajeli čas v kvalifikaci.

S pozdravem
Petr Klamt
Administrátor zakázal přístup veřejnosti.

!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!! 19 let 11 měsíců ago #156

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Zdar Petře.
Určitě máš z jedné strany pravdu, ale tenhle systém zipu je stejný všude na světě. Vem si že kdyby to bylo podle časů a ne v zipu, tak by se mohlo stát že na konci treninku první skupiny začne pršet. Tím pádem druhá skupina by byla s časy v háji. Takhle je to určitě lepší, i když prostě někdo chytne horší los a nepostoupí.
Administrátor zakázal přístup veřejnosti.

!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!! 19 let 11 měsíců ago #162

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Ahoj Radime,

asi máš pravdu, samotnýho mě nenapadá jak by se dala situace vyřešit, reagoval jsem tak pouze na rozčílení některých jezdců ve Vysokém Mýtě, kteří se cítili poškozeni, třeba se zde někdo vyjádří a vymyslí nový systém, který by mohl fungovat lépe! Samozřejmě, že je nemožné, aby začal fungovat ještě v této sezóně! Vše by možná vyřešilo, kdyby Ti nejrychlejší, kteří si z hobíků již dělají jen legraci, přešli do prestige a zkusili s těmi nejrychlejšími ještě víc zrychlit, ale k tomu nemůžem nikoho nutit! Určitě by to bylo zábavnější nejen pro diváky, ale i pro samotné jezdce, ktří by našli novou konkurenci.

Zatím čus a koukej pořádně tahat!!! :))

Petr
Administrátor zakázal přístup veřejnosti.

!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!! 19 let 11 měsíců ago #166

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Přátelé,
svým způsobem máte logickou pravdu oba. Pokud se však poohlédnu na Supermoto do Německa (budete souhlasit, že tam jsou dál než my ), tak se tam používají dosažené časy. protože se tyto tréninky jedou hned po sobě a velmi zřídka se stane, že do toho promluví počasí. Systém zipu je vhodný do motokrosu a ucpaných dálnic.
Rozhodně se přikláním k Petrovi a doufám, že bude vyslyšen organizátory a "tvůrci"
sportovních řádů.
Sportu zdar, Dalibor B.
Administrátor zakázal přístup veřejnosti.

!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!! 19 let 11 měsíců ago #168

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
V Rakousku se jede podle dosažených časů a problémy tam s tím nikdo nemá. A navíc kvalifikace se jede jen jedna a u nás dvě...
Administrátor zakázal přístup veřejnosti.

!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!! 19 let 11 měsíců ago #169

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Ale v Rakousku kvalifikace funguje podle časů a nikdo si nestěžuje...a myslím, že to je poněkud spravedlivější...Petr
Administrátor zakázal přístup veřejnosti.

!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!! 19 let 11 měsíců ago #170

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Čau kluci,

část pravdy máte asi oba.Dle mého názoru by se tento problém dal řešit operativně-tedy pokud by na straně pořadatelů byla snaha.To znamená v případě změny počasí mezi jízdami skupin použít zip,v případě konstantního počasí použít druhou variantu.
Ale ani toto nemusí být úplně spravedlivé.Stačí vyjetá kolej,vyházený prach a podobně,a zas je všechno v háji.Takže jak řekl jeden náš kolega-zip je asi nejméně nespravedlivá varianta.

Možná by se spíš měla hledat cesta ve snížení počtu závodníků v kategorii.
Já vím,že to není vůbec jednoduché,ale možná,že kdyby někteří ZÁVODNÍCI přestali dělat mezi HOBÍKY machry a šli závodit tam ,kam patří,byla by situace úplně jiná.

........

Tak,jestli jsem někoho nasral,ať mi to řekne či napíše.
Jestli se mnou někdo souhlasí,tak taky.


Těším se na rakce.
Jirka Blaha
Administrátor zakázal přístup veřejnosti.

!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!! 19 let 11 měsíců ago #172

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Zdar chlapi,

máte pravdu oba.
Dalo by se to řešit operativně,t.j. v případě stálého počasí a jízd hned po sobě použít časy,v opačném případě zip.
Ale.... vyjetá kolej,vyhozená hlína na trati a pod.- a je všechno jinak.
Takže jak řekl jeden náš kolega-zip je nejméně nespravedlivá varianta.


Myslím,že cestou ke zlepšení by bylo snížit počet jezdců v kategorii.
Je mi jasné,že teď už se nic nezmění ale někteří ZÁVODNÍCI by se měli zastydět ,přestat dělat machry mezi HOBÍKY a jít závodit tam,kam patří.

Koho jsem nasral,ať se ozve.
Kdo se mnou souhlasí,ať se ozve taky.

Jiří Blaha
Administrátor zakázal přístup veřejnosti.

!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!! 19 let 10 měsíců ago #178

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Rád bych se vyjádřil, ale vše co můžu říct je že se systém v průběhu sezóny určitě nezmění. Co se týče příští sezóny tak je to na subkomisi supermoto a na to co zapracují do řádů. Samozřejmě se o tomto problému zde ví a bude se řešit.

Richard Gironi
Administrátor zakázal přístup veřejnosti.

!!!Postavení jezdců Přeboru na STARTU!!!! 19 let 10 měsíců ago #181

  • Anonymous
  • Anonymous's Avatar
Nazdar drifťáci,

když si tady z té debaty vytáhnu od každýho trochu, tak by bylo určitě nejlepší, kdyby opravdu ti nejrychlejší odešli ze třídy Přebor ČR do Prestige, pokud se podíváme na časy dosažené na jednotlivých okruzích, určitě by za zkušenějšími nezaostávali, a při seznamování z tratí by na nás nemuseli traťoví komisaři mávat modrými vlajkami, tak jak tomu bylo v Brně.
Ať si každý sám sáhne do svědomí a zamyslí se nad tím jestli chce pouze vyhrávat ve třídě která je pro hobíky a nebo jestli chce sám na sobě zapracovat a potrápit ty nejlepši z ČR, já osobně bych si vážil více těch kteří v sobě najdou odvahu a rozdají si to s těmi nej, myslím si, že všichni vidíme, že spousta jezdců ve třídě přebor ČR na to má, rozhodně by nebylo ostudou jezdit s těmi rychlejšími někde více vzadu, nikde není psáno, že už nemohou jezdit ještě líp!
Co se týče postavení na startu, to už letos asi nevyřešíme, můžem o tom mluvit, ale nic to nezmění, já osbně bych se přikláněl spíše k časům dosaženým v kvalifikaci, ale jezdci musí jet kvalifikaci ihned po sobě, to znamená, že jedni odjíždějí z dráhy a další už najíždějí na trať!!!
Vše je v rukou pořadatelů, pokud dokážou dodržet časový harmonogram pak by to mohlo možná i fungovat, avšak v Čechách bude asi neustále problém s časovým harmonogramem.

P.s. Drifťáci z Přeboru, buďte soudný a přestaňte si dělat legraci z čudlalů z Přeboru a běžte si to rozdat do Prestige, koukejte taky potrápit ty co už vědí jak se na lopatu sedá!

S přátelským pozdravem
Petr
Administrátor zakázal přístup veřejnosti.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.324 seconds
Powered by Kunena Fórum
| + -

Diváci

Klub Supermoto.cz