Jste zde:   HomeO Supermotu
cs en de
Napsal Richard Gironi |
Vytisknout

 

Závody Supermota vznikly v 80. letech ve Spojených Státech.

Myšlenka přivést dohromady specialisty z různých disciplín (silniční závody, motokros, plochá dráha) s cílem určit nejlepšího jezdce se setkala s velkým úspěchem. Tato nová disciplína byla rychle importována do Evropy, speciálně do Francie, kde se okamžitě začaly organizovat závody. Závody se následně rozšířily do dalších zemí jako Belgie, Německo a Švýcarsko. V České republice se závody začaly organizovat v roce 1999 a průkopníkem zde byla dráha v Písku. Teprve v roce 1998 čerstvě vzniklá Evropská motocyklová federace (UEM) zorganizovala první Mistrovství Evropy. První sezóna Mistrovství světa proběhla až v roce 2002, v roce 2003 se jelo poprvé Mistrovství světa i v České republice na okruhu v Sosnové.

 

Seriál Mistrovství ČR Supermoto vstupuje v roce 2012 do své již osmé sezóny pod vedením společnosti Supermoto.cz s.r.o.

Součástí mistrovství je kromě nejvyšší třídy S1 pro profesionály i mnoho kategorií pro amatérské jezdce jak již na supermotových speciálech (S2) tak i na motokrosových motorkách (S3 MX Cup) a v již dva roky jsou s námi i populární pitbiky (S3 Pitbike). Několik let již je také součástí závod čtyřkolek.

Seriál je šestidílný a odehrává se nejen na stálých okruzích (Česká Lípa - Vysoké Mýto - Písek - Cheb), ale i na letištích (Vyškov). Závodní sezona pak začíná na přelomu dubna a května a do svého finále se dostává v průběhu září.

 


Stroje jsou odvozeny od běžné produkce s určitým stupněm úprav dle řádů. Tím jsou závody bližší divákům, kteří obdobné stroje mohou potkat v běžném provozu či v prodejnách. Primárně není pro diváka problém pořídit si stejný stroj jako mají profesionální jezdci.

 

| + -

Diváci

Klub Supermoto.cz